Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Bladowo ,,BLASK''

Strona główna

Aktualnosci

Galeria

Święto Plonów 23.08.2008r.

Rada Sołectwa Bladowo, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie "BLASK" podjęło się przygotowania Festynu Dożynkowego. Dzięki staraniom organizatorów, wsparciu sponsorów i wysokiej frekwencji wśród gości - i tym razem się udało! Z racji charakteru uroczystości festyn poprzedziła msza św. w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Tucholi. Po niej mieszkańcy sołectwa zebrali się na boisku wiejskim. Sołtys Mirosław Normund oficjalnie rozpoczął Festyn Dożynkowy, powitał gości i zaprosił do wspólnej zabawy. Pierwszym punktem imprezy był mecz piłki nożnej pomiędzy Juniorami, a Seniorami Sołectwa. Pomimo początkowej przewagi doświadczeni "dziadkowie" musieli ulec młodzieńczej sile i sprytowi nowo powstałej drużyny WKS Bladowo. Oprawą kulinarną zajęło się Koło Gospodyń Wiejskich, których smakowite wypieki i dania szybko znikały w żołądkach zgromadzonych gości. Stowarzyszenie "BLASK" podjęło się przygotowania części konkursowej. Gry i zabawy uczestnikom dały dużo frajdy, a licznie zgromadzonej publiczności - okazji do gorącego dopingu. Kulminacją imprezy było przeciąganie liny, po którym rozpoczęła się wspólna zabawa do późnych godzin nocnych.

Uroczyste otwarcie świetlicy komputerowej i Festyn Rodzinny 31.08 2008r.

Po wielu trudach udało nam się zakończyć tworzenie Sali komputerowej. Z nieskrywaną dumą zaprosiliśmy Burmistrza Tucholi, Pana Tadeusza Kowalskiego, księży - Jana Pałubickiego i Grzegorza Nencę z Parafii św. Jakuba oraz mieszkańców sołectwa Bladowa na uroczyste otwarcie Sali komputerowej. Postanowiliśmy nadać jej imię Pana Józefa Skotarczaka, wieloletniego dyrektora nieistniejącej już Szkoły Podstawowej w Bladowie. Uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie Sali odbyło się przy uczestnictwie wdowy po panie Józefie, pani Heleny Skotarcza. Po inauguracji wszyscy przenieśli się na boisko wiejskie, na którym na dzieci i ich rodziców czekało moc atrakcji. Przy miłej dla ucha muzyce można było skosztować swojskiej grochówki, domowego ciasta przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bladowa, czy pysznych lodów. Odbyło się wiele konkursów z nagrodami, loteria, przejażdżki kucykami. Chętni mogli pomalować swoją twarz, zjechać na dmuchanej zjeżdżalni czy ochłodzić się wodą z kurtyny, która pokazała przybyła na miejsce Straż Pożarna z Tucholi. Całość uświetnił występ grupy muzycznej "No names", a zwieńczeniem imprezy było rodzinne przeciąganie liny. Po zakończeniu imprezy wszyscy w dobrych humorach opuścili boisko, obiecując sobie uczestnictwo w kolejnym Festynie Bladowskim, który ma odbyć się w sierpniu.

Wycieczka do Szymbarku i Wiela 27.07.2008r

W słoneczną lipcową niedzielę zaprosiliśmy mieszkańców naszego sołectwa na wyjazd w malowniczy rejon Kaszub. W Szymbarku znajduje się Tartak pana Daniela Czapiewskiego, na terenie którego urządzono centrum kulturalno-historyczne - z Domem Sybiraka, składem wagonów z lokomotywą, przewożącą zesłańców na Syberię, realistycznie odtworzoną ziemianką powstańców z II wojny światowej, salą pamięci z najdłuższą deską świata oraz "przewróconym domkiem". Po pełnej wrażeń wizycie udaliśmy się do miejscowości Wiele, gdzie znajduje się wspaniała Kalwaria, malowniczo położona niedaleko Jeziora Wielewskiego.

Rodzinny wyjazd do Jura Parku w Solcu Kujawskim

25 maja zorganizowaliśmy wycieczkę do niedawno otwartego kompleksu turystycznego w Solcu Kujawskim. Mieszkańcy naszego sołectwa wraz z dziećmi mieli okazję podziwiać odtworzone z dużą pieczołowitością figury dinozaurów, zamieszkujących przed milionami lat naszą planetę.

Pożyteczne Ferie w Bladowie 28 stycznia - 10 lutego 2008r

Stowarzyszenie BLASK pozyskało grant z Fundacji Wspomagania Wsi na organizację ferii zimowych 2008. Program projektu "Razem osiągamy sukcesy" przygotowany przez zespól pod kierownictwem pani Hanny Zagrabińskiej zakładał wiele atrakcji dla dzieci spędzających ferie w swojej wsi. W trakcie codziennych zajęć dzieci miały okazję "pobawić się" językiem angielskim pod okiem pani Hani, uczestniczyły w grach i zabawach oraz balu karnawałowym. Zorganizowano również wyjazdy do Parku Wodnego w Chojnicach, Multikina w Bydgoszczy, oraz Baju Pomorskiego i Muzeum Piernika w Toruniu.

Festyn Bladowski 26.08.2007r.

Dzięki determinacji grupki mieszkańców Sołectwa Bladowo udało się zorganizować pierwszy po latach festyn. Imprezę przygotowała Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i nowo powstające Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Bladowo "BLASK". Mieszkańcy sołectwa mieli dużo uciechy oglądając mecz piłki nożnej Rada Sołecka kontra Koło Gospodyń Wiejskich. Sporo emocji wywołały gry i zabawy dla młodszych i starszych m.in. jedzenie jabłka na sznurku, drużynowe wyścigi czy konkurs stawiania słupa słomy. Wszyscy czekali jednak na przeciąganie liny pomiędzy mieszkańcami Słupów i Bladowa, które, ku uciesze zgromadzonych, wielokrotnie powtarzano. Dzięki zaangażowaniu członkiń Koła Gospodyń Wiejskich uczestnicy festynu mieli okazję skosztować wybornych wypieków, pysznej grochówki i pieczonych kiełbasek . Zwieńczeniem imprezy była zabawa ludowa "pod chmurką", która trwała do późnych godzin nocnych.

Copyrights by Tomasz Lipkowski